گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد سولو

4 ژوئن 2018
بدون نظر

گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» (Solo: A Star Wars Story)

گزارش‌ها حاکی از این است که فروش ۲۹ میلیون دلاری فیلم «سولو» در هفته اخیر باعث شده تا این فیلم در جایگاه اول باکس‌آفیس باقی‌ بماند.

اثر جدید کمپانی دیزنی و لوکاس‌فیلم یعنی «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» (Solo: A Star Wars Story) از فروش بسیار کمتری نسبت به هفته گذشته برخوردار بوده اما با این وجود توانسته جایگاه اول خود در جدول باکس‌آفیس را حفظ کند. دیزنی فروش داخلی این فیلم در هفته اخیر را ۲۹٫۳ میلیون دلار تخمین زده که ۶۵% نسبت به هفته گذشته افت داشته است. در مجموع فروش خانگی این فیلم تا این هفته به رقم ۱۴۸٫۹ میلیون دلار رسیده است. در مقایسه با فیلم‌های «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (Star Wars: The Force Awakens) و «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)، هر دو فیلم در دو روز اول اکران فروش خانگی خود را به رقم ۱۴۸ میلیون دلار رساندند و پس از آن نیز فیلم «روگ وان» (Rogue One) بعد از سه روز اکران فروش خانگی خود را به رقم ۱۴۸ میلیون دلار رساند. فروش خارجی این فیلم در هفته اخیر نیز ۳۰٫۳ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب، فروش حهانی «سولو» پس از ۱۰ روز اکران به رقم ۲۶۴٫۲ میلیون دلار می‌رسد. کارگردانی این فیلم برعهده ران هاوارد بوده و ستارگانی ازجمله آلدن ارنرایک، امیلیا کلارک، دونالد گلاور و وودی هارلسون در آن حضور داشته و به‌ایفای نقش پرداخته اند.

اثر اکشن و کمدی کمپانی فاکس قرن بیستم، «ددپول ۲» (Deadpool 2) با فروش ۲۳٫۳ میلیون دلاری‌اش در هفته اخیر در جایگاه دوم جدول باکس‌آفیس قرار گرفت. در گیشه‌های خارج از خانه، این فیلم با اضافه کردن ۴۱٫۶ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۳۴۴ میلیون دلار رساند. در مجموع، این فیلم توانسته فروش جهانی ۵۹۸٫۷ میلیون دلاری را به خود اختصاص دهد. «ددپول ۲» تابه‌اینجا از نظر فروش جهانی اختلافی ۲۰ میلیون دلاری با فیلم «لوگان» (Logan) دارد اما انتظار می‌رود تا بتواند فروش به